Felnőtt tartalom!
Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 évesA belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.
Mielőtt a Led Zeppelin tagjaként örökre bevonult volna a rocktörténelem panteonjába, Jimmy Page 1963 és 1968 között az egyik legkeresettebb brit session-gitárosként ügyködött, ráadásul a legkülönfélébb műfajokban: pengetett James Bond film betétdalában, a korszak karcos hangú popikonjának, Lulunak a slágereiben, sőt Heidi Brühl, a gyakran éneklő közkedvelt német színésznő egyetlen rockszámában is.
Heidi Brühl
FIGYELEM! Egyes illusztrációk női meztelenséget ábrázolnak, emiatt csak 18 éven felüli és ilyesmire nem érzékeny olvasóim kattintsanak a „TOVÁBB” linkre.
Heidi Brühl 1955-ben vált az NSZK tévé- és moziközönségének egyik fő kedvencévé, majd ő lett a II. világháború utáni első évtizedek kedves és bájos német nőideáljának mozgóképes megtestesítője, aki az énekhangjával is sikert aratott: a békés szórakozásra vágyók igényeit kielégítő könnyed táncdalokat adott elő. Heidi 1964-ben feleségül ment a jóképű amerikai színészhez, Brett Halsey-hez, aki miután a tengerentúlon többszöri nekifutásra sem került a legnagyobb filmcsillagok közé, Rómába tette át a székhelyét. Az olasz fővárosban ez idő tájt szívesen látták az USA-ban már kevésbé körülrajongott, de Európában még mindig jól csengő nevű filmszínészeket, akik aztán sorra kapták a főszerepeket a helyi produkciókban. Halsey több spagettiwesternt is készített az áttelepülését követően, legemlékezetesebb alakításait azonban a művérben tocsogó horror nagymesterének, Lucio Fulcinak köszönheti. A rémületkeltés talján királya Az ördög mézében (Il miele del diavolo, 1986) egy szexrabszolgává tett sebész, A halál érintésében (Quando Alice ruppe lo specchio, 1988) pedig egy nőevő kannibál megformálását bízta rá.
Heidi Brühl Brett Halsey feleségeként
Brühl is Rómába költözött Halsey-vel, és nemzetközi karrier építésébe kezdett. 1970-ben fellépett Sammy Davis Jr. Las Vegas-i műsorában, szerepelt egy 1973-as Columbo-epizódban (A döntő játszma), valamint a Bosszú az Eiger csúcsán című 1975-ös Clint Eastwood-thrillerben. 1968-ban Londonban angol nyelvű kislemezt rögzített, amely 1969-ben került a boltokba. Ennek B-oldalán található a Jimmy Page lazán tökös húrnyűvésével és remek fúvós szólamokkal megtámogatott nóta, a Berlin, amely a várost az izgalmakat keresőknek ajánló szövegével sokkal pikánsabb hangot ütött meg, mint Brühl bármelyik korábbi vagy későbbi dala. Halseytől való elhidegülése után a színésznő a német nyelvterületen is dolgozó sármos magyar színészbe, Ernyey Bélába szeretett bele, aki részletesen beszámol közös életükről Az álmok veszélyes dolgok... című 1987-es önéletrajzi kötetében. Számos alkalommal szerepeltek a nyugatnémet és az osztrák bulvársajtójában, ám ez a kapcsolat is szakítással végződött. Heidi Brühl csupán 49 évesen hunyt el mellrákban.
Jimmy Page, a Led Zeppelin állandó és Heidi Brühl alkalmi gitárosa
Heidi Brühl és Jimmy Page közös dala
Heidi Brühl és Ernyey Béla